Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Medale naszych mistrzów jujitsu na Pucharze Mazowsza

Na odbywającym się w niedzielę, 17 kwietnia 2016 r. w Grodzisku Mazowieckim Pucharze Mazowsza w Karate-do wystąpili też zawodnicy jujitsu MMA. W imprezie zorganizowanej przez shihana Macieja Walo 5. dan wzięło udział przeszło 90 sportowców z ośmiu klubów – od dzieci po dorosłych. Sędzią głównym był hanshi Tomasz Piotrkowicz 8. dan karate, a w sędziowaniu młodzieży pomagali też zaawansowani seniorzy: trenerzy klubowi oraz utytułowani zawodnicy.

karate grodzisk 76

karate grodzisk 71

Poza walkami karate (kumite) oraz formami (kata) rozegrano walki miękkimi mieczami dla maluchów i dzieci młodszych w konwencji chanbara (kodachi), konkurencje kata kobudo (formy tradycyjną bronią z Okinawy) oraz turniej MMA – submission wrestling (walkę zapaśniczą na macie do poddania).

Najlepszym zawodnikiem Pucharu Mazowsza został nasz trener sensei Michał Piotrkowicz (trzy złote medale), a nasi zawodnicy jujitsu zdobyli w sumie 6 medali:

Wojciech Barczak – złoty medal w submission wrestling,

Adam Mrozek – srebrny medal w submission wrestling, brązowy w kumite karate wagi ciężkiej,

Przemysław Krajewski – brązowy medal w submission wrestling, brązowy w kumite karate wagi ciężkiej,

Jeremi Zglinicki – brązowy medal w kumite karate wagi lekkiej.

Obszerna relacja (90 zdjęć) znajduje się w Nowościach na stronie Warszawskiego Centrum Karate  https://www.karate.com.pl/index.php/24-medale/

 

plakat Pucharu Mazowsza 2016