Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Wystawa mieczy japońskich

Shihan Michał Piotrkowicz, nauczający także jujitsu MMA ma zaszczyt zaprosić na kolejną już edycję wystawy współczesnych mieczy japońskich swojego autorstwa! Poza mieczami będą też obrazy o tematyce samurajskiej oraz nieco japonaliów. Wernisażowi na otwarcie tradycyjnie towarzyszyć będzie pokaz samurajski oraz kieliszek wina 🙂

Wernisaż będzie miał miejsce 25 lutego, w niedzielę, w galerii Ikikata w Podkowie Leśnej, przy ulicy Wiewiórek 18. Zapraszamy od godziny 15.00!

Tytuł tegorocznej wystawy to ,,Katsujinken – miecz dający życie„. Jest to tytuł jednej z książek mistrza Nakamury, jednego z twórców i popularyzatorów szermierki samurajskiej battodo. Pojęcie Katsujinken odnosi się do idei używania katany w sposób, który chroni życie i promuje pokój, zamiast zadawać śmierć. Jak ujął to hanshi Tomasz Piotrkowicz w Podręczniku szermierki samurajskiej Battodo jego autorstwa:

,,Katsujinken” – miecz dający życie.
To jest idea uprawiania batto-do w XXI wieku – ćwiczenie tradycyjnej sztuki dla własnego rozwoju psychofizycznego, dla zdrowia i relaksu.”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, a szczególnie jej otwarcie w niedzielę, 25 lutego połączone z pokazem samurajskim!