Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Trening domowy mma cz. III

Fot. UFC – foto z walki,  w karate takie kopnięcie nazywa się ura-mawashi-geri (odrotne kopnięcie okrężne). 

A więc mamy stan epidemii w Polsce. W związku z tym już nie rekomendujemy treningów w parkach czy na dworze, z wyjątkiem własnego ogrodu (nie wiem, czy niektórzy członkowie Centrum MMA Warszawa go posiadają – z pewnością nieliczni 🙂).

Wszelkie ćwiczenia proszę poprzedzić rozgrzewką i krótką gimnastyką (opisaną w poprzednich częściach treningów domowych), którą Hanshi i shihan Michał zalecają dwa razy dziennie w warunkach domowej kwarantanny – rano i po południu (ewentualnie wieczorem dla nocnych marków – tylko nie tuż przed snem, ani tuż przed, albo po spożyciu posiłku).

Lekcja 1. – bardziej teoretyczna, Sparing sprzed lat  https://www.youtube.com/watch?v=qEmpv4YSYAw

Ech, łza w oku się kręci. To nagranie sprzed kilkunastu lat z obozu letniego w Goniądzu pn. „Letnia Akademia Karate & Kubojitsu”.
Wtedy używaliśmy częściej nazwy kubojitsu, po rozwinięciu tej sztuki używamy „jujitsu MMA”. Dawne dzieje, a i shihan Michał Piotrkowicz jakby sporo młodszy…

Po rozgrzewce (omówionej w poprzednich częściach domowych treningów jujitsu mma) poćwiczcie kilka zapamiętanych z filmu technik. Najpierw powoli, dokładnie, później dynamicznie – szybko i mocno.

Lekcja 2. – bardziej teoretyczna 12 Most Influential MMA Fighters By Style https://www.youtube.com/watch?v=23L9gdP7wYw

Postaci dwunastu mistrzów różnych stylów walki, którzy wywarli duży wpływ na mieszane sztuki walki Mixed Martial Arts. Nic dodać, nic ująć!

Po filmie proszę wykonać po 20 kopnięć do przodu (mae-geri) każdą nogą, po 20 uderzeń podwójnych prostych (lewy prosty, prawy prosty – po 20 podwójnych uderzeń na każdą stronę, czyli w sumie 80 prostych ciosów), po 20 sierpów każdą ręką  i po 20 haków (cios podbródkowy) każdą ręką.

Na koniec treningu MMA w domu proszę o krótką „siłówkę”: 15 przysiadów, 15 pompek, 15 skłonów tułowia w leżeniu tzw. brzuszków, 15 wyskoków do góry z wyrzutem rąk do góry i całość powtórzona jeszcze dwa razy. Czyli w sumie 45 przysiadów, 45 pompek, 45 brzuszków i 45 wyskoków.

Hanshi Tomasz Piotrkowicz i shihan Michał Piotrkowicz pozdrawiają szermierzy spochan!

Ciąg dalszy nastąpi…