Bez kategorii, NOWOŚCI, PUBLIKACJE, WYDARZENIA

Trening domowy MMA cz. II

Publikujemy II część treningów domowych MMA przez Internet – Hanshi będzie w dziale Nowości publikował materiały pomocnicze. Liczymy, że członkowie Centrum MMA Warszawa nie zapomną o jujitsu MMA, a treningi mieszanych sztuk walki w domu lub indywidualnie na dworze pozwolą im przetrwać ten trudny okres, wzmacniając organizm i jego odporność na wszelkie infekcje.

Rozgrzewka – jest niezwykle ważnym elementem treningu sportów walki – krótki bieg w miejscu, kilka przysiadów i skłonów, krążenia głowy, ramion, przedramion, nadgarstków, potem kolejno krążenia tułowia, bioder, kolan i stóp. Celem rozgrzewki jest rozgrzanie wszystkich mięśni i przygotowanie organizmu do zwiększonego wysiłku. Jest to ważny element treningu, coś jak powolny rozruch silnika Diesla w samochodzie.

Na dzisiejszym treningu domowym proszę o przejrzenie dwóch materiałów z kanału Klub MMA Telewizji EduSat i z kanału Michała Piotrkowicza Martial & Fine Arts:

    1. Lekcja Klub MMA -obrona przed kopnięciem kolanem – TV edusat  https://www.youtube.com/watch?v=1lvRK7y8Qbg

Przećwiczcie zarówno obronę, jak i atak uderzenie kolanem po kilka, kilkanaście razy (na każdą nogę) najpierw powoli, dokładnie, a później tyle samo razy dynamicznie: szybko i mocno.

    1.  Lekcja ju-jitsu & karate defence drills   https://www.youtube.com/watch?v=My7eRuwpCBs 

Warto tutaj obejrzeć kilka razy poszczególne sekwencje obrony przed ciosem prostym i poćwiczyć  sam cios (w miejscu, jak i z krokiem do przodu) na lewą i prawą stronę, a dopiero później poćwiczyć same obrony powoli, dokładnie i później szybko, dynamicznie.

Hanshi Tomasz Piotrkowicz pozdrawia w okresie kwarantanny od zajęć szkolnych i sportowych wszystkich ćwiczących jujitsu MMA w naszym Centrum.

 

Hanshi Tomasz Piotrkowicz i yoroi – zbroja samurajska

Ciąg dalszy nastąpi…