Bez kategorii, NOWOŚCI, WYDARZENIA

Treningi domowe w okresie kwarantanny

Nasi zaawansowani wojownicy MMA w studio filmowym.

Zgodnie z zarządzeniem władz zamknięto od czwartku, 12 marca 2020 r. na dwa tygodnie szkoły, w których prowadzimy zajęcia. W związku z tym jesteśmy zmuszeni zawiesić treningi w szkołach w tym czasie. W kolejnych miesiącach odrobimy tę przerwę z nawiązką, nie ma obawy! 🙂
Kwarantanna jest ważnym sposobem walki z epidemią koronawirusa COVID-19. Hanshi, który studiował biologię na UW i żywienie człowieka na Akademii Rolniczej rozumie to doskonale i popiera.

Ostatni trening przed kwarantanną, tylko dla dorosłych, odbędzie się w piątek, 14 3marca na ul. Wąwolnickiej 1.

Już dzisiaj uruchamiamy TRENINGI DOMOWE MMA – Hanshi będzie w dziale Nowości publikował materiały pomocnicze. Liczymy, że nasi członkowie nie zapomną o jujitsu MMA, a treningi mieszanych sztuk walki w domu lub indywidualnie na dworze pozwolą im przetrwać ten trudny okres, wzmacniając organizm i jego odporność na wszelkie infekcje.

Rozgrzewka – jest niezwykle ważnym elementem treningu sportów walki – krótki bieg w miejscu, kilka przysiadów i skłonów, krążenia głowy, ramion, przedramion, nadgarstków, potem kolejno krążenia tułowia, bioder, kolan i stóp. Celem rozgrzewki jest rozgrzanie wszystkich mięśni i przygotowanie organizmu do zwiększonego wysiłku. Jest to ważny element treningu, coś jak powolny rozruch silnika Diesla w samochodzie.

Na dzisiejszym treningu domowym proszę o przejrzenie dwóch materiałów z kanału Klub MMA Telewizji EduSat:

  1. Lekcja Klub MMA – obrona przed lewym i prawym prostym- TV edusat https://www.youtube.com/watch?v=WU52gxOsQ5Q 
  2. Lekcja Klub MMA -obrona przed kopnięciem frontalnym – TV edusat https://www.youtube.com/watch?v=8vweV-1mX5M 
  3. Następnie proszę powoli powtórzyć pokazane technik, zarówno ataku, jak i obrony po 10 razy, obejrzeć materiał filmowy po kolei jeszcze raz i ponownie powtórzyć techniki po 10 razy. Jeżeli możecie poćwiczyć przed lustrem, to proszę zwrócić uwagę na dokładność ruchów, a nie szybkość i siłę – czyli dynamikę techniki. Jak uda wam się wciągnąć drugiego współmieszkańca, członka rodziny to będzie to już wspaniały trening domowy, integracyjny 🙂
  4. Ciąg dalszy nastąpi…